Παρί Σεν Ζερμέν – Λιλ 4-3

Πηγή: AP PHOTO

Με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μέσι στο 90+5’ η Παρί έκανε την ανατροπή στην… ανατροπή και νίκησε 4-3 τη Λιλ! Αποχώρησε με σοβαρό τραυματισμό ο Νεϊμάρ.

Έπος από την Παρί Σεν Ζερμέν!

Οι Παριζιάνοι είδαν τη Λιλ να τουμπάρει το υπέρ τους 2-0, αλλά ο Εμπαπέ αρχικά και ο Μέσι στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων απάντησαν με το ίδιο νόμισμα για τη νίκη 4-3, για την 24η αγωνιστική της Ligue 1!

Μάλιστα, η ομάδα του Γκαλτιέ εκτός από το… σοκ της ανατροπής στο ματς, είχε να διαχειριστεί και αυτό με τον σοβαρό τραυματισμό του Νεϊμάρ, ο οποίος στην αρχή του δεύτερου μέρους αποχώρησε με φορείο!

Έτσι, η Παρί απέφυγε την τέταρτη σερί της ήττα σε όλες τις διοργανώσεις, ενώ παράλληλα έφτασε στους 57 βαθμούς. Από την άλλη, οι «λιλουά» παρέμειναν στην πέμπτη θέση και τους 41β.