Αστέρας – ΠΑΣ Γιάννινα 1-1

Πηγή: Eurokinissi

Αστέρας και ΠΑΣ έμειναν στο 1-1, με τους Αρκάδες να μένουν για δέκατο σερί εντός έδρας ματς αήττητοι και οι Ηπειρώτες να έχουν μόλις μία ήττα στον δεύτερο γύρο.

Αντίο… πλέι οφ οριστικά είπε απόψε ο Αστέρας Τρίπολης μετά το ισόπαλο αποτέλεσμα με τον ΠΑΣ Γιάννινα με τους Αρκάδες – αν και προηγήθηκαν μόλις στο 2′ με το γκολ-φάουλ του Ριέρα – να μην μπορούν να πάρουν το τρίποντο που θα διατηρούσε «ζωντανές» της ήδη λιγοστές ελπίδες τους για είσοδο στην προνομιούχο εξάδα.

Γενικώς τα πάντα έγιναν στα πρώτα 45 λεπτά της αναμέτρησης στην Τρίπολη σε ένα παιχνίδι που ξεκίνησε δυνατά και με γκολ και ολοκληρώθηκε χωρίς ρυθμό και με ελάχιστες φάσεις. Οι Αρκάδες μετά το γκολ «εξαφανίστηκαν» από το παιχνίδι, ανεβάζοντας στροφές στο δεύτερο ημίχρονο, όμως ο καλά στημένος αμυντικά ΠΑΣ δεν τους έδωσε τους διαδρόμους και τους χώρους που έψαχναν.