LIVE: ΑΕΚ-ΠΑΟΚ 0-2

Παίρνει το Κύπελλο ο ΠΑΟΚ με γκολ των Βιεϊρίνια και Πέλκα. Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα.

Σε εξέλιξη βρίσκεται ο αγώνας ανάμεσα στην AEK και τον ΠΑΟΚ με τις δύο ομάδες να παραμένουν ισόπαλες χωρίς τέρματα.

Δείτε λεπτό προς λεπτό όλες τις εξελίξεις του μεγάλου τελικού:

(Κάντε ανανέωση της σελίδας για να παρακολουθήσετε την εξέλιξη του αγώνα )

92′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ. Ο ΠΡΙΓΙΟΒΙΤΣ ΒΓΗΚΕ ΑΠΟ ΑΡΙΣΤΕΡΑ, ΜΠΗΚΕ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ, ΓΥΡΙΣΕ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ ΚΑΙ Ο ΠΕΛΚΑΣ ΑΠ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ

89′ Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ, με τον Αραούχο μέσα στην περιοχή να πλασάρει και την μπάλα να γλείφει το δοκάρι του Πασχαλάκη

83′ Τετ α τετ από πλάγια θέση του Μακ, ο Μπάρκας σε κόρνερ

82′ Σουτ του Αραούχο, με τα ακροδάχτυλα έδιωξε ο Πασχαλάκης

82′ Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Έξω ο Βιεϊρίνια, μέσα ο Μαλεζάς

80′ Με δέκα παίκτες και οι δύο ομάδες! Απευθείας κόκκινη κάρτα στον Μαουρίσιο για μαρκάρισμα στον Αραούχο και δεύτερη κίτρινη στον Βράνιες για διαμαρτυρία

76′ Ευκαιρία για την ΑΕΚ, με τον Γκάλο να βγάζει τη σέντρα από τα δεξιά, τον Γιακουμάκη μέσα στην περιοχή να παίρνει την κεφαλιά αλλά την μπάλα να φεύγει ψηλά άουτ

75′ Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Σάκχοφ αντί του Μπίσεσβαρ

73′ Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Γιακουμάκης αντί του Μπακασέτα. Αποθεώνουν τον Ιβάν Σαββίδη οι φίλοι του ΠΑΟΚ

67′ Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ, ο Χριστοδουλόπουλος πήρε τη θέση του Μάνταλου

64′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΚΑΙ 1-0! Ο Αντελίνο Βιεϊρίνια με εκπληκτική απευθείας εκτέλεση φάουλ ανοίγει το σκορ για τον ΠΑΟΚ

21:49 – 61′ Μεγάλη ευκαιτία για τον ΠΑΟΚ. Ο Πέλκας έφυγε στην αντεπίθεση από αριστερά, μπήκε στην αντίπαλη περιοχή, απέφυγε τον Τσιγκρίνσκι, αλλά το κοντινό σουτ που έπιασε έστειλε την μπάλα για λίγο άουτ.

21:48 – 60′ Σουτ του Κάνιας εκτός μεγάλης περιοχής και από θέση δεξιά, η μπάλα έφυγε άουτ

21:40 – 52′ Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Γκάλο στη θέση του Χουλτ

21:38 – 52′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μακ στη θέση του Κάμπος

21:38 – 50′ Χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Χουλτ έκανε λάθος γύρισμα προς τα πίσω, ο Πρίγιοβιτς βγήκε τετ-α-τετ με τον Μπάρκα, ο οποίος απέκρουσε με το ένα χέρι

21:36 – 48′ Φάουλ σε καλό σημείο για γέμισμα στην περιοχή του ΠΑΟΚ κέρδισε η ΑΕΚ. – Περνάει από όλους η μπάλα και καταλήγει άουτ

21:33 – 46′ Κίτρινη κάρτα στον Λιβάγια – Η πρώτη σε παίκτη της ΑΕΚ

21:17 ΑΕΚ – ΠΑΟΚ: 0-0

21:15  Τέλος πρώτου ημιχρόνου

21:14 45+1′ Κίτρινη κάρτα στον Κρέσπο

21:04 35′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Κάμπος έφτασε στην περιοχή, έκανε το σουτ, όμως ο Μπάρκας έδιωξε σωτήρια σε κόρνερ

20:59 – 31′ Σουτ του Πέλκα εκτός περιοχής, ο Μπάρκας μπλόκαρε εύκολα

20:54 – 25′ Ο Μπάρκας απέκρουσε το πέναλτι του Πρίγιοβιτς!

20:52- 23′ Πέναλτι υπέρ του ΠΑΟΚ, σε μαρκάρισμα του Μπακάκη στον Μπίσεσβαρ

20:49  21′ Κίτρινη κάρτα στον Μάτος – Πολύ σκληρό μαρκάρισμα

20:46 – 18′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Σέντρα για τον Πρίγιοβιτς, η μπάλα έφτασε στον Μπίσεσβαρ, που έκανε το πλασέ εντός μεγάλης περιοχής, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ

20:45 – 15′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Λάθος γύρισμα του Τσιγκρίνσκι προς την άμυνα, ο Μπίσεσβαρ μπήκε μέσα στη μεγάλη περιοχή του Μπάρκα, ωστόσο το σουτ του κατέληξε λίγο άουτ

20:42 – 14′ Σκληρό φάουλ στον Αραούχο

20:40 – 11′ Καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Συρτή μπαλιά του Λιβάγια από δεξιά, ο Αραούχο έπιασε με τη μία το πλασέ λίγο μέσα απ’ την μεγάλη περιοχή, η μπάλα έφυγε άουτ

20:37 – 8′ Ο Μπακασέτας δεν είδε από που τον πέρασε ο Βιεϊρίνια, η σέντρα βγήκε από τα αριστερά, ο Πρίγιοβιτς "έσπασε" την μπάλα στον Μαουρίσιο, αλλά το σουτ που έπιασε την έστειλε άουτ

20:33 – 4′ Ο ΠΑΟΚ δείχνει να έχει μπει πιο επιθετικά στο ματς.

20:28 : Ξεκίνησε ο μεγάλος τελικός

Εκτεταμένα επεισόδια εντός και εκτός γηπέδου

Λίγες ώρες πριν την έναρξη του μεγάλου τελικού σημειώθηκαν πολλά έκτροπα εντός και εκτός γηπέδου.

Οπαδοί της ΑΕΚ εισέβαλαν στη "νεκρή ζώνη" του ΟΑΚΑ (

Λίγο πριν την έναρξη του τελικού Κυπέλλου ανάμεσα σε ΑΕΚ και ΠΑΟΚ , ορισμένοι οπαδοί των «κιτρινόμαυρων» εισέβαλαν στη «νεκρή ζώνη» του γηπέδου και συγκρούστηκαν με τις αστυνομικές δυνάμεις, οι οποίες κατάφεραν να τους απωθήσουν.

Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να αποδοκιμαστούν έντονα από άλλους οπαδούς των «κιτρινόμαυρων» που είναι στο «Σπύρος Λούις».

Επεισόδια με μολότοφ και χημικά έξω από το Golden Hall

Όπως έγινε γνωστό μία ομάδα περίπου 70-80 ατόμων, οπαδών της ΑΕΚ είχαν στήσει καρτέρι και περίμεναν οπαδούς του ΠΑΟΚ που περνούσαν από την οδό Αγησιλάου και, μόλις τους εντόπισαν, τους επιτέθηκαν.

Η αστυνομία επενέβη άμεσα και τους απώθησε κάνοντας χρήση χημικών.