Kίνδυνος τιμωρίας για Στραματσόνι

Η αποβολή του Αντρέα Στραματσόνι μετά το ξέσπασμά του προς τους διαιτητές για το πέναλτι στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου έφερε την αποβολή του και ο τεχνικός του Παναθηναϊκού κινδυνεύει με «καμπάνα».

To​ πρώτο ημίχρονο στη Λιέγη είχε λήξει και ο Αντρέα Στραματσόνι μπήκε έξαλλος στον αγωνιστικό χώρο και κατευθύνθηκε προς τους διαιτητές, οι οποίοι λίγα λεπτά νωρίτερα… ανακάλυψαν πέναλτι υπέρ της Σταντάρ, με το οποίο οι Βέλγοι μείωσαν σε 1-2.

Το ξέσπασμα του Ιταλού τεχνικού του Παναθηναϊκού έφερε την αποβολή του και είδε το υπόλοιπο του αγώνα από την εξέδρα, ωστόσο ανάλογα με το τι έχει γράψει ο Στεφάνσκι στο φύλλο αγώνα μπορεί ο Στραματσόνι να τιμωρηθεί ενόψει και του αγώνα με την Σταντάρ στη Λεωφόρο σε δύο εβδομάδες.

Πηγή: sdna.gr