Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Λέστερ 3-0

Πηγή: AP PHOTO

Η Λέστερ έβαλε δύσκολα στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για περίπου 20 λεπτά, όμως οι Κόκκινοι Διάβολοι με πρωταγωνιστή τον σκόρερ των δυο γκολ, Μάρκους Ράσφορντ, νίκησαν με 3-0 και παραμένουν στο... κατόπι της Άρσεναλ. Μπήκε αλλαγή και σκόραρε ο Σάντσο, «μαέστρος» ο Μπρούνο.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ μπορεί να άργησε περίπου 20 λεπτά να μπει στο ματς με τη Λέστερ, στο «Ολντ Τράφορντ», όμως δεν το πλήρωσε και πήρε «back to back» νίκη, καθώς επικράτησε με 3-0. MVP ο «καυτός» Μάρκους Ράσφορντ, ο οποίος σκόραρε δις, «μαέστρος» ο Μπρούνο Φερνάντες με δυο ασίστ, μπήκε αλλαγή και διααμόρφωσε το τελικό σκορ ο Σάντσο. Οι Κόκκινοι Διάβολοι μείωσαν τη διαφορά τους από την πρωτοπόρο Άρσεναλ στους πέντε βαθμούς, έχοντας ένα ματς περισσότερο και στο τρίποντο από την δεύτερη Μάντσεστερ Σίτι, σε ίδιο αριθμό παιχνιδιών.