Αθλητισμός

Λαμία – Λεβαδειακός: Νίκη 3-2 οι γηπεδούχοι

Λαμία - Λεβαδειακός: Ο Αντέτζο στο 83ο λεπτό, χάρισε το «τρίποντο» στην ομάδα του.

Λαμία – Λεβαδειακός: Η Λαμία προηγήθηκε με 2-0 στο 24’, ο Λεβαδειακός έκανε αντεπίθεση και ισοφάρισε σε 2-2 στο 81’ για να πετύχει το νικητήριο γκολ των Φθιωτών ο Αντέτζο στο 83ο λεπτό, χαρίζοντας το «τρίποντο» στην ομάδα του (3-2), το οποίο ήταν το δεύτερο σερί.

Ο Μπερτόλιο άνοιξε το σκορ στο 11’ και ο Μπαράλες ζευγάρωσε τα τέρματα των γηπεδούχων.

Ο Νανγκίς μείωσε στο 60’ και ο Γιακουμάκης ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους και προτού κοπάσουν οι πανηγυρισμοί έγινε το 3-2.

Τους εννέα βαθμούς έφτασε η ομάδα του Μάκη Χάβου, στους τρεις έμειναν οι «πράσινοι», η οποίοι είχαν τον Τζουζέπε Σανίνο στον πάγκο τους για πρώτη φορά.