Αθλητισμός

Αρμάνι – Παναθηναϊκός 95-96: Παλικαρίσια νίκη στο Μιλάνο!

Αρμάνι - Παναθηναϊκός 95-96: Ο Παναθηναϊκός επέστρεψε από το -17 αλλά δεν λύγισε βλέποντας την Αρμάνι να στέλνει το ματς στην παράταση και με εξαιρετικές προσπάθειες στο τέλος πήρε νίκη τεράστιας σημασίας (96-95)

Αρμάνι – Παναθηναϊκός 95-96: Διπρόσωπος στο Μιλάνο ο Παναθηναϊκός, όμως δεν το πλήρωσε. Οι «πράσινοι» βρέθηκαν να χάνουν μέχρι και με 17 πόντους στην Ιταλία, όμως με αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο ημίχρονο έφτασαν μέχρι και στο +3 με τον Τζέιμς (84-87) προτού οι Ιταλοί ισοφαρίσουν με 3/3 βολές, στέλνοντας το ματς στην παράταση.

Εκεί, τα πάντα κρίθηκαν στην τελευταία επίθεση, όταν μέσα από όμιλο αντιπάλων, η μπάλα κατέληξε στο καλάθι των γηπεδούχων με αποτέλεσμα ο Παναθηναϊκός να φύγει από την Ιταλία με τεράστιο διπλό (96-95) ολοκληρώνοντας νικηφόρα τις υποχρεώσεις του για τη regular season της Euroleague.

Τα δεκάλεπτα: 27-18, 55-42, 69-61, 87-87 (καν. διάρκεια), 95-96