Αθλητισμός

Eϊμπάρ – Μπαρτσελόνα 0-4

Πάρτι έκανε η Μπαρτσελόνα στην έδρα της Εϊμπάρ με 0-4 και συνεχίζει να απειλεί την πρωτοπόρο Ρεάλ Μαδρίτης.

​Στους δύο βαθμούς πίσω από την Ρεάλ βρίσκεται η Μπαρτσελόνα (σ.σ. με ματς λιγότερο η Βασίλισσα) μετά και την άνετη νίκη της στην έδρα της Εϊμπάρ με 0-4.

Οι Καταλανοί πάτησαν γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο και καθάρισαν το ματς με τρία γκολ στην επανάληψη. Το 0-1 έγινε στο 31΄ με το σουτ του Ντένις Σουάρεθ έξω από την περιοχή, με τον Μέσι να γράφει το 2-0 στο 50΄ νικώντας σε τετ α τετ τον γκολκίπερ των γηπεδούχων. Άλλα δύο γκολ από Σουάρες και Νεϊμάρ στο 68΄ και στο 91΄, με την Μπάρτσα να παίρνει τη νίκη που την ανέβασε στους 41 βαθμούς, έναν πίσω από τη Σεβίλλη και δύο από την πρωτοπόρο Ρεάλ.

Эйбар – Барселона 0:4. Обзор матча. Ла Лига 2016/17. 19 тур. от GOALTIME – ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.