Αθλητισμός

Σαρωτικός και αήττητος Παναθηναϊκός

Μόνο στο δεύτερο σετ δυσκολεύτηκε ο Παναθηναϊκός κόντρα στον Άρη. Οι πράσινες συνέχισαν σαρωτικά την πορεία τους στην 3η αγωνιστική της Α1 βόλεϊ γυναικών και πέρασαν με 3-0 σετ από την Θεσσαλονίκη.

Άνετη νίκη με 3-0 σετ επί του Άρη πήρε ο Παναθηναϊκός που παρέμεινε αήττητος μετά και την τρίτη αγωνιστική της Α1 βόλεϊ γυναικών.

Οι «πράσινες» πέρασαν άνετα από την πρώτη δύσκολη έξοδο για φέτος, με τις «κιτρινόμαυρες» να αντιδρούν, ουσιαστικά, μόνο στο δεύτερο σετ, το οποίο έγινε θρίλερ.

Αρχικά ο Παναθηναϊκός ισοφάρισε σε 17-17 το προβάδισμα του Άρη και ξέφυγε με 19-24. Ένα σερί 4-0 έφερε τις γηπεδούχους στο 23-24, όμως δεν κατάφεραν να μείνουν «ζωντανές» στον τελευταίο κρίσιμο πόντο, ανοίγοντας τον δρόμο τις νίκης για τις φιλοξενούμενες.

Τα σετ: 15-25, 23-25, 13-25

Άρης (Σολκίδης): Πεσόα, Αλεξάκου, Κωνστανινίδου, Καετάνο, Νίκιτς, Πήττα, Κελεσίδου –λ / Χίτζιου, Γουγούση, Καραφουλλίδου

Παναθηναϊκός (Δ.Καζάζης): Χρυσομάλλη, Κωνσταντινίδου, Πολ, Μερτέκη, Ρίτσι, Φιλντ, Λαγουδάκη –λ., Ρόγκα, Καρπουζά